jazda rowerem w górach

Rowery

Jest gdzie pojeździć, choć żeby jechać i podziwiać góry  trzeba kawałek podjechać pod stromą górkę. Tym, którzy nie chcą się przemęczać polecamy kolej gondolową oddaloną od nas o 4 km, wywiezie  Was i rowery na  Stóg Izerski skąd można rozpocząć spokojną jazdę po prostym i w dół.

Przy dolnej stacji kolei gondolowej w masywie Zajęcznika  można rozpocząć przygodę z naturalnymi ścieżkami rowerowymi Single Track, które powstały z myślą o rowerzystach preferujących aktywny wypoczynek blisko natury

Piesze wędrówki

Piesze wędrówki rozpoczniecie  tuż za naszymi drzwiami . Najpierw leśną ścieżką, a później drogą tartaczną dojdziecie do szlaków pieszych Gór Izerskich. Idąc na wschód dojdziecie do Polany i Hali Izerskich z wyjątkową Chatką Górzystów. Trochę dalej jest kopalnia Stanisław, a stamtąd już tylko kawałek drogi do Jakuszyc, Jzerki, Orlego .

Kierując się na zachód rozpoczniecie wędrówkę na Stóg Izerski, stamtąd można dotrzeć na czeską stronę – szczyt Smrek, którego  wieża widokowa to jedna z   „latarni izerskich”  . Dawniej było ich wiele prawie każdy szczyt Izerski miał wieżą widokową  a dziś Smrek i jego wieża to  wyjątkowa okazja do obejrzenia   Gór Izerskich polskich i czeskich  z lotu ptaka.

Aqua Park

Aquapark – w odległości 15 minutowego spaceru znajdziecie baseny, sauny , tory wodne aquaparku przy Hotelu Interferie . Znajdziecie tam również gabinety odnowy biologicznej , masaże lecznicze i relaksujące oraz szereg innych zabiegów leczniczych. SPA i Wellness

piesze wędrówki